Blitz

 Breaking News

SHBA – FBI godet rrjetin e “Cosa Nostra”-s

SHBA – FBI godet rrjetin e “Cosa Nostra”-s
August 04
17:43 2016

Një super-aksion i FBI-së në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka goditur fort rrjetin e njohur të mafias, “Cosa Nostra”.
Mbi 40 persona të lidhur me familjet Genovese, Gambino, Lucchese dhe Bonanno janë arrestuar në qytetin e New York-ut.

Lajmin e ka bërë publik agjencia federale në profilin e saj në Twitter.

Krahas këtij aksioni janë kryer edhe disa të tjerë në bregun lindor të SHBA-ve, pas vitesh hetimesh. /Blitz.al/

Tags
Share