Blitz

 Breaking News

Saimir Tahiri: Dhuna ndaj kafshëve duhet të mbarojë!

Saimir Tahiri: Dhuna ndaj kafshëve duhet të mbarojë!
September 07
19:50 2016

Kohëve të fundit në internet kanë qarkulluar video me keqtrajtime dhe vrasje kafshësh. Për këtë ka reaguar edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili ka thënë se do të propozojë që këto të jenë vepra penale të dënueshme.

Vetëm pak më parë ai ka postuar në Facebook një shkrim ku u drejtohet ndjekësve të tij që ta shpërndajnë. Sipas Tahirit, duke u shpërndarë ky shkrim do të jetë më e thjeshtë për t’u miratuar në parlament ligji për ndalimin e këtyre veprave penale.

Dhuna ndaj kafshëve është mizore dhe për këtë arsye ministri kërkon të mos qëndroni indiferentë. Më poshtë do të gjeni të plotë deklaratën e tij./Blitz.al/

Share