Blitz

 Breaking News

Rama në Slloveni, takim me kryeministrin Miro Cerar

Rama në Slloveni, takim me kryeministrin Miro Cerar
September 05
16:59 2016

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Slloveni në kuadër të një vizite zyrtare. Ka qenë vetë ai që e ka bërë të ditur lajmin përmes postimit të një fotoje në rrjetin social Facebook, ku shihet i shoqëruar nga kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar.

“Me kryeministrin slloven, Miro Cerar, gjatë vizitës zyrtare në Ljubjanë”,- shkruan Rama përbri fotos. Në këtë vizitë dyditore, kreu i qeverisë shoqërohet nga ministrja e Ekonomisë, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, dhe ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni. /Blitz.al/

Tags
Share