Blitz

 Breaking News

Rama drejton gishtin e mesit, për kë e ka pasur?

Rama drejton gishtin e mesit, për kë e ka pasur?
July 22
18:12 2017

Dëgjesat publike të kryeministrit Edi Rama me qytetarët e gjithë vendit pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit dhe gara brenda PD-së kanë qenë zhvillimet politike më të rëndësishme që javës që po lëmë pas. Në rubrikën humoristike në emisionin “Kjo javë” me gazetaren Nisida Tufa, në “News24”, nuk kishte si të mungonin momente nga këto takime.

Në njërin prej tyre, kryeministri Edi Rama shfaqet duke bërë një gjest jo fort të zakontë për një politikan, që në fakt nuk dihet për çfarë apo për kë e ka.

Këtë javë, rubrikës gazmore i janë shtuar edhe disa momente nga zhvillimet politike ndërkombëtare. Takimi i presidentit të SHBA-ve Donald Trump me presidentin francez Emanuel Macron ishte një ngjarje me rëndësi në arenën ndërkombëtare.

Share