Blitz

 Breaking News

Rama bën me dije ministrat e rinj, njihuni me emrat

Rama bën me dije ministrat e rinj, njihuni me emrat
August 27
13:01 2017

Kryeministri Edi Rama ka publikuar përgjatë Asamblesë Kombëtare të PS-së emrat e ministrave të rinj të kabinetit të ri qeveritar i cili pritet të zgjidhet me mbledhjen e parlamentit të ri.

Këta janë emrat e ministrave të bërë me dije nga kreu i qeverisë:

Zv.kryeministre, Senida Mesi

Ministër i Jashtëm, Ditmir Bushati

Ministër i shtetit për diasporën, Pandeli Majko

Ministre e shtetit për sipërmarrjen, Sonila Qato

Ministër i Brendshëm, Fatmir Xhafaj

Ministre e Mbrojtjes, Olta Xhaçka

Ministre e Kulturës, Mirela Kumbaro

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla

Ministre e Drejtësisë, Etilda Gjoni

Ministër i Financave, Ekonomisë dhe Mirëqenies Sociale,  Arben Ahmetaj

Ministria e Energjisë bashkohet me Infrastrukturën, Damian Gjiknuri

Ministre e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu

Ministër i Bujqësisë, Niko Peleshi

Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi

/Blitz.al/

Share