Blitz

 Breaking News

Pasi u shfaq i dehur në Samit, vjen gafa e radhës e Presidenti të Komisionit Evropian, Juncker 

Pasi u shfaq i dehur në Samit, vjen gafa e radhës e Presidenti të Komisionit Evropian, Juncker 
November 16
20:16 2018

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, u shaq i dehur disa muaj më parë në një drekë tyë zhvilluar në Samitin e NATO-s. Ai mezi qëndronte në këmbë ndërsa disa prej lidërve e mbanin nga krahët.

Pas kësaj ka ardhur gafa e radhës nga Juncker dhe përsëri është bërë objekt të qeshurash. Ai këtë herë ka veshur këpucë me ngjyra të ndryshme dhe është paraqitur për të dhënë një konferencë për shtyp. Ka qenë asistentja e tij e cila e ka njoftuar për këtë gafë  dhe ai është larguar menjëherë prapa skene për t’i ndërruar.

Por  kaq ka mjaftuar që i gjithë rrjeti të shpërthejë në meme dhe sigurisht duke i ndërlidhur edhe me atë që ai bëri para pak mujash ku u shfaq i dehur. Juncker njihet për problem të tilla me alkoolin por edhe me ngatërresat e shumta.

 

/Blitz.al/

Share