Blitz

 Breaking News

Pas dorëheqjes së Alizotit, emërohet drejtori i ri i Hekurudhës

Pas dorëheqjes së Alizotit, emërohet drejtori i ri i Hekurudhës
October 31
13:36 2016

Pak kohë pasi Genc Alizoti dha dorëheqjen, në postin e drejtorit të Përgjithshëm të Hekurudhës është emëruar Ilir Dashi. Ky i fundit ka mbajtur më parë postin e drejtorit të Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës, ka qenë drejtor i një drejtorie në Bashkinë e Tiranës dhe kreu i LSI-së në Tiranë.

Emërimi vjen pas dorëheqjes së Genc Alizotit nga detyra, i cili u shpreh se do të largohej nga ky post për arsye personale.

Disa ditë pas dorëheqjes, ai u përfol për një video me përmbajtje erotike, të regjistruar muaj më parë në zyrën shtetërore në Drejtorinë e Përgjithshme të Hekurudhave. /Blitz.al/

Tags
Share