Blitz

 Breaking News

Opozita cakton ditën e Protestës të katërt kombëtare, ja kur do të zhvillohet

Opozita cakton ditën e Protestës të katërt kombëtare, ja kur do të zhvillohet
April 22
14:58 2019

Partia Demokratike dhe aleatet e saj kane përcaktuar datën dhe orën se kur do të mbahet protesta e 4-të kombëtare e organizuar nga opozita.

Syri.net raporton se pas takimit të kreut të PD-së Lulzim Basha me Kolegjin e Kryetarëve është vendosur që protesta kombetare të mbahet në 11 maj në orën 18:30.

Basha mblodhi sot në orën 11:00 Kolegjin e Kryetarëve për të diskutuar për aksionin e opozitës.

PD paralajmëroi bojkotin e 30 qershorit, ndërsa deklaroi se do regjistrohet me zgjedhje vetëm pasi të jenë krijuar kushtet për zgjedhje të lira./Blitz.al/

Share