Blitz

 Breaking News

Mijëra ndjekës për modelen digjitale që nuk ekziston, e dalloni dot cila është?

Mijëra ndjekës për modelen digjitale që nuk ekziston, e dalloni dot cila është?
May 13
19:56 2019

Në epokën e digjitalizimit dhe rrjeteve sociale modelet e zakonshme nuk janë aq të veçanta si dikur. Tani ekziston një model virtual i trendeve të reja. Dhe janë krijuar me ndihmën e teknologjisë kompjuterike.

Këto modele virtual kanë llogaritë e tyre në Instagram dhe sigurisht edhe një ushtri me ndjekëse dhe një staf mjaft i përkushtuar. Rasti i fundit është edhe një modele e krijuar nga CG e cila ka marrë shumë famë në industrinë e modë. Imma Ajo është mjaft veçantë nga modelet e tjera sepse  nuk e veçon as astili e veshjes e i modës por fakti që ajo nuk është e vërtetë. Modelja është krijuar dhe projektuar për tu dukur reale dhe nëse nuk do të kishin thënë se ajo nuk ekziston nuk do ta kishim njohur.

Fama e saj është në rritje dhe ajo po shfaqet në revistat më të mëdha të modës sidomos nga i-D Japonia, një kompani kozmetike “Kate”. Ajo duket teksa pozon me dy modele të vërteta por vështirë ta dalloni cila është Imma.

/Blitz.al/

 

 

 

Share