Blitz

 Breaking News

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik
March 31
14:29 2016

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka reaguar pas letrës publike që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka dërguar kryedemokratit Lulzim Basha.

Ai ka përshëndetur iniciativën e kreut të qeverisë për dialog lidhur me reformën në drejtësi dhe çështje të lidhura me integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

 

Në reagimin e tij në rrjetin social Twitter, eurokomisioneri Hahn shkruan:

“Mbështes plotësisht të gjitha iniciativat për dialog politik në interes të vendit dhe qytetarëve të Shqipërisë”.

Tags
Share