Blitz

 Breaking News

(Lajmi i fundit) Bulqizë – Minatori rrëzohet nga 20 metra lartësi, në gjëndje të rëndë shëndetësore

(Lajmi i fundit) Bulqizë – Minatori rrëzohet nga 20 metra lartësi, në gjëndje të rëndë shëndetësore
January 26
13:01 2018

Një minator është rrëzuarr nga tuneli i galerisë i cili ndodhet në një lartësi prej 20 metrash. Naim Gjoka, 55 vjeç po punonte në nivelin e 14-të kur është rrëzuar.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje për të hetuar shkaqet e këtij incidenti.

Gjoka ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po pritet helikopteri që ta marrë për ta transportuar në Tiranë.  /Blitz.al/

Vijon…

Share