Blitz

 Breaking News

Kryeministri Rama lajmëron nisjen e Samitit të Diasporës

Kryeministri Rama lajmëron nisjen e Samitit të Diasporës
September 30
15:21 2016

Kryeministri Rama ka shpërndarë ditën e sotme një video në rrjetet sociale, ku lajmëron përgatitjet për Samitin e Diasporës Shqiptare.

Nëpërmjet një videoje të regjistruar me telefonin tuaj celular, me kamera apo me një aparat tjetër, në çdo qytet të botës mund të jeni pjesë e samitit të parë të këtij lloji nga data 18 deri në 20 nëntor… gjithmonë nëse e postoni videon nën hashtagun #SAMITIDIASPORES.

Qeveria ka mundësuar edhe hapjen e një portali për këtë event, samitidiaspores.al, ku mund të gjeni një video- mesazh nga kryeministri Rama, si dhe të dhëna të tjera rreth samitit. /Blitz.al/

Share