Blitz

 Breaking News

Kryeministri jep lajmin e mirë: Këtë javë nis riatdhesimi për shqiptarët e mbetur jashtë kufijve

Kryeministri jep lajmin e mirë: Këtë javë nis riatdhesimi për shqiptarët e mbetur jashtë kufijve
April 14
06:26 2020

Ditën e shtunë do të nisë sërish plani i riatdhesimit dhe fluturimet do të nisin nga Roma.

Në komunikimin për mediat,  Kryeministri Rama tha se qytetarët duhet të prenotojnë hotelet ku duhet të vetëkarantinohen.

Riatdhesimi i vendasve të mbetur jashtë kufijve do të nisë këtë javë, me kushtin që të karantinohen për 14 ditë në hotelet e përzgjedhura nga qeveria, por pagesën do e bëjnë ata.

“Kemi gati planin për të hapur plann  riatdhesimit dhe sipas gjasave të shtunën e kësaj jave do të nisim fluturimet nga Roma. Do prenotojnë vetë hotelin përkatës si struktura karantine. Këtë luftë kemi vetëm një rrugë. Atë që duhet si rruga më e gjatë, kjo është rruga ta fitojmë me nder dhe shëndet. Për ata që është kaq e vështirë, besoj se duke parë vendet e tjera dhe duke parë familjen përditë, besoj se rrugë më të drejtë se kjo nuk ka! Prandaj durim, besim dhe kurajo, më herët se vonë ne do të ndihemi të gjithë krenarë”, tha Rama.

Share