Blitz

 Breaking News

Kriza politike, Rama thirrje Bashës si studentëve: “Kur do flasim”

Kriza politike, Rama thirrje Bashës si studentëve: “Kur do flasim”
March 01
17:15 2019

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kreun e PD, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Samitin e Dytë të Diasporës.

Duke iu referuar krizës politike, ku opozita dogji mandatet dehe vijon protestat, Rama i ka bërë thirrje kryedmokratit njësoj si studentëve me fjalët ‘Kur do flasim?’.

“Unë ju them vetëm një gjë atyre që ishin të ftuar dhe nuk erdhën sot. Ju them vetëm një gjë: ‘Kur do flasim’”- tha Rama.

Në axhendë ishte parashikuar të merrte pjesë dhe kreu i PD, Lulzim Basha, por ky i fundit e ka refuzuar pjesëmarrjen duke u shprehur se: “ne i kemi një borxh të madh diasporës, ndaj nuk mund të pranoj kurrë përdorimin e saj si fasadë nga njeriu që mbushi kampet e azilkërkuesve me 300 mijë shqiptarë duke i përzënë nga shtëpitë e tyre, ia nxiu faqen Shqipërisë me kanabisin dhe ia dorëzoi vendin oligarkëve dhe krimit“.

/Blitz.al/

Share