Blitz

 Breaking News

Kapet gomonia me 2 ton drogë në Itali, pranga 5 shqiptarëve

Kapet gomonia me 2 ton drogë në Itali, pranga 5 shqiptarëve
August 12
16:31 2016

Gjatë një operacioni antikanabis të kryer në Ancona, policia italiane ka sekuestruar një gomone 8 metra të gjatë me 2 ton lëndë narkotike kanabis narkotike dhe ka vënë në pranga 5 shtetas shqiptarë.

Burime të policisë që kanë bërë me dije detaje nga ky operacion antikanabis, bëjnë me dije se gomonia me lëndë narkotike ishte nisur nga Shqipëria. Pesë skafistët shqiptarë, të cilët ishin fshehur poshtë urës së hekurudhës, janë kapur në flagrancë nga agjentët. /Blitz.al/

Tags
Share