Blitz

 Breaking News

ISIS publikon klipin propagandues, tregohen pamjet duke u shkatërruar “Shtëpia e Bardhë”

ISIS publikon klipin propagandues, tregohen pamjet duke u shkatërruar “Shtëpia e Bardhë”
January 19
13:41 2018

ISIS ka publikur një video e cila më shumë duket si një pjesë e shkëputur nga një film Hollywood-ian sesa një video e grupit Islamik. Aty duket se çdo gjë është planifikuar dhe Washingtoni është shënjestra. Shpërthime, të shtëna, kaos në rrugët e Washington-it…

Më pas drejtohen tek qëllimi final, e me disa tankë ata shkatërrojnë rrethimin përpara dhe godasin me “Shtëpinë e Bardhë” duke rrënuar  gjithçka.

Nuk dihet nëse kjo duhet të merret seriozisht, por edhe pse në një video skenat janë më të vërtetë të tmerrshme.

Kjo nuk është videoja e parë që ata publikojnë por kjo ishte e një cilësie të lartë dhe duket se kanë punuar shumë për të realizuar një “film me metrazh të shkurtër “. /Blitz.al/

Share