Blitz

 Breaking News

I arrestuan djalin për përdhunim, flet Rrahman Rrahja: “Nuk largohem nga Partia Socialiste!”

I arrestuan djalin për përdhunim, flet Rrahman Rrahja: “Nuk largohem nga Partia Socialiste!”
October 01
10:55 2018

Ditën e djeshme është arrestuar djali i deputetit të Partisë Socialiste Rrahman Rrahja, pas akuzave për përndjekje t ëish të dashurës Xhisiela Maloku.

Më në fund ai ka vendosur të thyej heshtjen dhe ka mbrojtur djalin e tij nga ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Sipas Ballkanëeb, Rrahman Rrahja ka thënë se djali i tij nuk ka ushtruar dhunë dhe ai vetë nuk do të largohet nga grupi parlamentar i PS>

“Djali im nuk ka kryer dhunë, e keni gabim (u drejtohet gazetarëve). Nuk largohem nga PS”, tha Rraja.

Ditën e sotme grupi parlamentar i PS-së zhvilloi një mbledhje, ndërkohë që Rraja nuk ishte prezent./Blitz.al/

 

Share