Blitz

 Breaking News

Humbi përballë Trump, Hillary Clinton do rikandidojë në zgjedhjet presidenciale të 2020-tës

Humbi përballë Trump, Hillary Clinton do rikandidojë në zgjedhjet presidenciale të 2020-tës
November 12
12:10 2018

Pasi humbi përballë Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 2016-tës Hilary Clinton do të rikandidojë për shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet e vitit 2020.

Kështu është shprehur Mark Penn, këshilltar i vjetër i familjes Clinton dhe Andreë Steëin, president i New York City Council pranë Bill dhe Hilary Clinton.

Ish Zonja e Parë e Amerikës, thonë të dy për Wall Street Journal, ka 75% popullaritet dhe një mision akoma për të përmbushur, të bëhet gruaja e parë presidente në historinë e Amerikës.

/Blitz.al/

Share