Blitz

 Breaking News

Hamdi Salihi i jep lamtumirën futbollit: “Vendimi im është krejtësisht intuitiv, nuk e imagjinoja kurrë që do largohesha”

Hamdi Salihi i jep lamtumirën futbollit: “Vendimi im është krejtësisht intuitiv, nuk e imagjinoja kurrë që do largohesha”
March 29
12:04 2019

Hamdi Salihi do t’i japë fund futbollit të luajtur ditën e shtunë. Lajmi u konfirmua nga klubi austriak i Neustadt, i cili ka publikuar në faqen zyrtare një letër të “bomberit” shkodran, i cili i shpreh mirnjohjen familjes dhe tifozëve për karrierën e tij 17-vjeçare.

Gjithsesi ky nuk është fundi për “bomberin” e Kombëtares sepse ashtu siç shkruan ai, ky vendim është fillimi i një karriere të re ku shpreson të ketë po të njejtat emocione që ka pasur.

Letra e plotë e Hamdi Salihit

“Të dashur miq,

Pas një mendimi të gjatë dhe pas konsultimeve me familjen dhe të afërt me mua, kam vendosur që ndeshja e ardhshme në shtëpi kundër Wacker Innsbruck II do të jetë loja e fundit në karrierën time si futbollist. Përmes këtij mesazhi dëshirova t’ju informoj por edhe të themfaleminderit të gjithë ju, të gjithë lojtarët që kam luajtur, shokët e ekipit ose kundërshtarët, trajnerët, drejtorët e asociacioneve dhe presidentët, tifozët e ekipeve që kam luajtur, si dhe tifozët e ekipeve kundërshtare dhe se jam shumë i lumtur që ju takova dhe keni pasur momente të paharrueshme në këtë udhëtim të mrekullueshëm.

Një falënderim i veçantë i shkon familjes sime, që sakrifikoi shumë dhe gjithmonë më mbështetën. Prindërit e mi, të cilët ishin mbështetja ime më e madhe dhe për vëllezërit e mi, të cilët ishin mësuesit dhe kritikët më të mëdhenj në këtë rrugë të gjatë.

Vendimi im është krejtësisht intuitiv, pasi nuk mund të imagjinohem kurrë që të largohem nga futbolli. Në vitet e fundit kam lexuar shumë, kam studiuar dhe kam bërë shënime, për të cilat besoj se në të ardhmen time në futboll do të jenë shumë të vlefshme. Që nga fjala fund është shumë e vështirë, unë do të doja të shihja këtë moment si fillimin e një karriere të re, të cilën unë shpresoj se do të më japë emocione të njëjta që kam pasur si futbollist. Sigurisht, unë qëndroj me Neustadt si futbollist deri në fund të sezonit 2018/2019″.

 

 

Share