Blitz

 Breaking News

Grabitja në Rinas/ Flet vëllai i viktimës: “Po nuk i gjeti policia do ti gjejmë ne shokët që e lanë në rrugë!”

Grabitja në Rinas/ Flet vëllai i viktimës: “Po nuk i gjeti policia do ti gjejmë ne shokët që e lanë në rrugë!”
April 10
15:06 2019

Pasi identifikoi në morg trupin e Admir Muratajt, bashkë me kunatën, në një prononcim për mediat, vëllai i Admirit thotë se prej 2 vitesh nuk komunikonte me vëllain e tij. Ai nuk e pranon që vëllai i tij, të ketë qenë organizator i grabitjes në aeroport dhe siç raporton Ballkanëeb, thotë se ende nuk e ka të qartë se prej kujt u vra vëllai i tij.

“Ishte në kërkim vëllai, prej dy vitesh nuk kam komunikuar me të. Policia ka ardhur ka ushtruar kontrolle në shtëpi. Ne nuk e dimë kush e ka vrarë, nuk i njohim shokët sdo ti shohim kush janë shokët ata që e kanë lënë në rrugë ose so t’i gjejmë neve ose do t’i gjejë policia”.

Sa për faktin që ai mund të ishte organizatori apo truri i bandës, vëllai nuk e pranon, por hedh dyshime: “Besoj që janë përdorur si vegla. Do ta gjejmë fillin më vonë. Si ka mundësi që organizatori ngelet i vrarë dhe të tjerët ikin, Do ta gjejmë do shohim”.- thotë ai./Blitz.al/

Share