Blitz

 Breaking News

Bota po shkon drejt fundit! Këto pamje e vërtetojnë

Bota po shkon drejt fundit! Këto pamje e vërtetojnë
January 12
10:42 2017

Prej disa vitesh është ngritur alarmi se bota po shkon drejt fundit dhe kaosit, ngrohja globale është shqetësimi i të gjitha shteteve dhe jo vetëm, popullsia po rritet me ritme të frikshme.

Disa prej pamjeve të përcjella më poshtë e vërtetojnë më së miri katastrofën mjedisore që po i shkaktohet globit dita-ditës.

Qyteti i mbipopulluar i Mexico City me mbi 20 milionë banorë.

mexico

Elefant i vrarë dhe lëkura që përdoret për t’u shitur.

elefanti

Trafiku i dendur ajror në Londër.

trafiku

Fermeri nuk përballon dot erën e keqe të Lumit të Verdhë në Mongoli.

mongoli

Impiant për djegien e plehrave në Bangladesh.

bangladesh

Oregon, SHBA, mijëra pemë të prera.

oregon

Miniera më e madhe e diamantit në botë, në Rusi.

rusi

Albatrosi i ngordhur, me barkun të mbushur me mbetje plastike.

albatros

Një tjetër megatropol, New Delhi në Indi, me mbi 22 milionë banorë.

new delhi

Ngordhja e një ariu polar për shkak të shkrirjes së akujve.

ariu

Share