Blitz

 Breaking News

Anarkistët në Athinë sulmojnë rezidencën e ambasadorit të SHBA-ve

Anarkistët në Athinë sulmojnë rezidencën e ambasadorit të SHBA-ve
May 15
08:29 2019

Anarkistët e grupit “Ruvikona” sulmuan me bojëra dhe tymuese rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë, sot rreth orës 04:00.

Sulmo përfshihet në një sërë protestash të anarkistëve për të lejuar terroristin e “17 Nëntorit” Dhimitris Kufondindas të dalë me leje nga burgu ku kryen dënimin për një sërë aktesh terroriste, mes tyre dhe atentate e vrasje.

sipas Ballkanweb ambasadori Jeffrey Pyatt e ka konsideruar sulm vandalësh, që duhen dënuar sipas ligjit, pasi dëmtimi i pasurisë nuk konsiderohet kurrsesi protestë paqësore.

Share