Blitz

 Breaking News

Alarm fals! Reagon Ministria e Shëndetësisë. Ja kur hapen shkollat dhe kopshtet!

Alarm fals! Reagon Ministria e Shëndetësisë. Ja kur hapen shkollat dhe kopshtet!
January 12
19:09 2017

Ditën e sotme, në media të ndryshme është publikuar një njoftim i Ministrisë së Shëndetësisë, ku thuhet se hapja e shkollave dhe institucioneve të tjera arsimore është shtyrë për në datën 20 janar.

Burime zyrtare pranë Ministrisë së Shëndetësisë kanë deklaruar për Blitz.al se procesi mësimor do të nisë në datën e lajmëruar nga MSH-ja, pra më 16 janar. Për sa i përket dokumentit që po qarkullon në mediat online, Blitz.al mësoi se është një manipulim nga njoftimet e mëparshme të MSH-së. /Blitz.al/

Share