Blitz

 Breaking News

Ademi kundër Ramës: Po privon zhvillimin e Shkodrës, ka refuzuar dhjetëra projekte

Ademi kundër Ramës: Po privon zhvillimin e Shkodrës, ka refuzuar dhjetëra projekte
September 01
11:49 2016

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka akuzuar kryeministrin Rama se po pengon zhvillimin e qytetit të Shkodrës. Në një konferencë për shtyp, ajo reagon e revoltuar kundër “kërcënimeve”, siç shprehet Ademi, që kryeministri Edi Rama ka bërë pasditen e djeshme në stadiumin “Loro Boriçi”.

“Jam këtu për të dënuar kërcënimet e Ramës. Më tha se do të ketë zero fonde për Shkodrën dhe e përsëriti 10 herë. Arsyeja e kësaj hakmarrjeje është ngaqë Shkodra votoi kundër mazhorancës.  Rama është duke vepruar kundër ligjit, kundër qytetarëve. Kam dërguar dhjetëra projekte, të cilat janë refuzuar. Ky kërcënim skandaloz nuk mund të pranohet”,- është shpre

Tags
Share