Blitz

 Breaking News

ABCNEWS: Shqipëria me makina elektrike, por s’ka vend karikimi. Berisha: Ja si tallen me ne!

ABCNEWS: Shqipëria me makina elektrike, por s’ka vend karikimi. Berisha: Ja si tallen me ne!
October 06
10:16 2016

Mediat e huaja kanë shkruar për risinë më të fundit në Shqipëri, prezantuar ditën e djeshme nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. ABCNEWS shkruan se policia në Shqipëri do të pajiset me makina elektrike.

“Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, prezantoi të mërkurën makinat elektrike që do të përdoren nga policia, risi që e bën Shqipërinë të vetmin vend në rajon dhe një ndër pesë vendet në Europë që operojnë me të tilla mjete.

Ai u shpreh se makinat nuk do të përdorin karburant dhe do të harxhojnë sa një kafe (120 lekë – më pak se 1 euro). Ka vetëm diçka: nuk ka asgjë vend karikimi në qytetet shqiptare”,- shkruan ABCNEWS.

Ky lajm nuk i ka shpëtuar ish-kryeministrit Berisha: “Mediat e mëdha të botës tallen me Shqipërinë!” /Blitz.al/

abc

Tags
Share