Blitz

 Breaking News

1-vjeçari digjet në dush. Nëna e fsheh për të mbrojtur 2 fëmijët e tjerë, shkaktarë të tragjedisë

1-vjeçari digjet në dush. Nëna e fsheh për të mbrojtur 2 fëmijët e tjerë, shkaktarë të tragjedisë
January 20
15:19 2018

Një fëmijë 1 vjeçar në Miami të Amerikës ka humbur jetën pasi ka pësuar djegie të rënda në dush. Nëna e tij është përballur me akuzën për vrasje të rëndë pasi ajo nuk e ka ndihmuar fëmijën e saj dhe ti shpëtonte.

Christina Hurt është arrestuar ditën e enjte pasi policia ka gjetur fëmijën në shtëpi të papërgjegjshëm dhe me djegie të rënda, të shtrirë në një dyshek. Hurt i ka thënë policisë se vajza 10 vjeçare ka qenë duke larë 1 vjeçarin, ndërkohë që djali 4 vjeçar ka shkuar dhe ka nxehur ujin. Nëna e tyre nuk ka treguar pasi ka tentuar të mbrojë fëmijët e tjerë.

Hurt ndodhet në burg dhe duhet të paguajë një gjobë prej 10.000 $. Ajo është dënuar edhe më parë nga policia për neglizhencë të fëmijëve./Blitz.al/

 

Share