Blitz

 Breaking News

Humb kontrollin e motorit, humb jetën 31 vjecari shqiptar në Greqi

Humb kontrollin e motorit, humb jetën 31 vjecari shqiptar në Greqi
October 23
16:26 2019

Humbet jetën në Kretë, në një aksident me motor, 31 vjeçari nga Burreli, Kastriot Karaj. Aksidenti ka ndodhur dje në orën 23.00 në autostradën Hania-Kisamo, në Malame, Kretë. 31 vjeçari udhëtonte me motor bashkë me një shqiptar tjetër 34 vjeçar, mikun e tij. Për arsye të paditura, ka humbur kontrollin e motorit dhe janë përplasur në trotuarin anash autostradës.

Nga goditja, Kastriot Karaj ka mbetur menjëherë i vdekur, ndërsa në gjendje të rëndë për jetën është 34 vjeçari. Sot në mesditë, drejtori i spitalit të Hania, ka deklaruar për median greke- ku lajmi bëri bujë-se i aksidentuari 34 vjeçar, shtetas shqiptar, ka humbur një këmbë dhe se situata është shumë kritike. Paralelisht, komuniteti shqiptar në Chania, shoqata e mirëorganizuar e zonës, është aktivizuar menjëherë për t’i ardhur në ndihmë familjes së viktimës, që banojnë prej vitesh në ishullin e Kretës.

Share