Blitz

 Breaking News

  Aktualitet

  Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

    Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

  Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s,

  Read Full Article

  Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

    Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

  A e dinit se mungesa e magnezit mund të shfaqë probleme serioze në shëndetin tuaj. Si mund ta kuptoni se

  Read Full Article

  Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

    Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

  Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit, në kuadër të sezonit artistik të pazakontë online, #ndiqOPERAMEPIZHAMA, shfaq në fundjavë operën “Peshkatarët

  Read Full Article

  Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

    Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

  Numri i të infektuarve në vendin tonë në 24 orët e fundit është më i ulët se një ditë më

  Read Full Article

  Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

    Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

  Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 82

  Read Full Article

  Hidhet shorti i Champions League, përballje fantastike në fazën e 1/8

    Hidhet shorti i Champions League, përballje fantastike në fazën e 1/8

  Champions League futet zyrtarisht në fazën më të bukur të tij, teksa në Nion u hodh shorti për fazën e

  Read Full Article

  Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme

    Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme

  Edi Reja dhe Federata Shqiptare e Futbollit, kanë arritur marrëveshje që Reja të jetë trajner i kombëtares tonë edhe për

  Read Full Article

  Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën

    Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën

    Kapiteni i Arsenalit reagoi me zemërim pasi zëvendësimi i tij gjatë barazimit 2-2 të Arsenalit me Crystal Palace të

  Read Full Article

  Granit Xhaka shkëputet nga futbolli: “Ka gjëra më të rëndësishme në jetë”

    Granit Xhaka shkëputet nga futbolli: “Ka gjëra më të rëndësishme në jetë”

  Granit Xhaka është një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë, që tashmë gëzon një karrierë të suksesshme disa vjeçare. Por

  Read Full Article

  Partizanit i prishet festa pas fitores, merr flakë autobusi i tifozëve

    Partizanit i prishet festa pas fitores, merr flakë autobusi i tifozëve

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas fitores së Partizanit në Superkupën shqiptare kundër Kukësit.  Autobusi që transportonte tifozët e

  Read Full Article

  Skëndërbeu, 1 milion Euro për ti paguar UEFA-s, ç’po ndodh me skuadrën?

    Skëndërbeu, 1 milion Euro për ti paguar UEFA-s, ç’po ndodh me skuadrën?

  Dënimi i Skënderbeut që u la në fuqi edhe nga KAS përmban një sanksionim me gjobë në vlerë monetare prej

  Read Full Article
  Horoskopi
      Sipas FBI-së, Gaforrja është shenja më e rrezikshme

  Sipas FBI-së, Gaforrja është shenja më e rrezikshme

  Brenda personalitetit të qenies njerëzore, zënë vend të dyja anët e medaljes, e mira ashtu si edhe cilësitë negative. Disa prej nesh arrijnë t’i mposhtin këto të fundit, t’i luftojnë,

  Read Full Article
  LifeStyle
      Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

  Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

  Sipas studiuesve, virusi agresiv SARS-CoV-2 sulmon jo vetëm mushkëritë, por edhe zemrën, nervat, trurin, enët e gjakut, veshkat dhe lëkurën. COVID-19 prek në radhë të parë mushkëritë dhe traktin respirator

  Read Full Article

  4 receta të shëndetshme gatimi nga Aulona Musta!

  Aulona Musta është një ndër moderatoret më të ndjekura të televizionit shqiptar, kjo dhe për faktin se angazhohet me ndjekësit

  Read Full Article

  Receta e mëngjesit/ Kifle role

    Receta e mëngjesit/ Kifle role

  Një recetë shumë e lehtë për tu përgatitur në mëngjes, për një kifle shumë të shijshme. Përgatitja Përbërësit 2 paketime

  Read Full Article

  Supë krem me kungulleshka dhe copa pule

    Supë krem me kungulleshka dhe copa pule

  Përbërësit 200 gr gjoks pule 500 gr kunguj 1 qepë 2 patate rreth 700 ml lëng vegjetal krip dhe piper

  Read Full Article

  Pancake me kos dhe marmalatë qershie

    Pancake me kos dhe marmalatë qershie

  Një mënyrë e veçantë e përgatitjes së pancake. Në 20 minuta mund të keni gati një mëngjes të shijshëm apo

  Read Full Article

  Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

      Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

  Këto 24 orë kanë shënuar një tjetër rekord të shifrave të koronavirusit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë 69 persona. Kjo

  Read Full Article

  Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

      Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

  Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi i 40-vjeçarit Hekuran Billa, mbërmjen e kaluar te “Komuna e Parisit”. Policia ka dyshime që vrasja është kryer me pagesë. Mësohet se autorët e

  Read Full Article

  Lihet i lirë njëri nga 4 efektivët që u akuzuan për vdekjen e George Floyd!

      Lihet i lirë njëri nga 4 efektivët që u akuzuan për vdekjen e George Floyd!

  Thomas Lane, një nga katër oficerët e policisë së Minneapolis i përfshirë në vdekjen e George Floyd, është liruar me kusht. Lane, 37 vjeç, pagoi 750,000 dollarë dhe u lirua

  Read Full Article

  Ditë e trishtë në familjen e Rita Orës, humbet njeriun e shtrenjtë të familjes

      Ditë e trishtë në familjen e Rita Orës, humbet njeriun e shtrenjtë të familjes

  Mëngjesin e sotëm këngëtarja me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka humbur njeriun e saj të dashur. Gjyshja e saj është ndarrë nga jeta për shkaqe të cilat akoma nuk janë

  Read Full Article

  COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

      COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

  Kurba e COVID 19 nuk njeh ulje. Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja në vend. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se janë 44 rastet pozitive në 24 orët e

  Read Full Article

  Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

      Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

  Një paciente e shtruar në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë për shkak të insuficiencës multiorganore, ndërsa ishte dhe me COVID asimptomatik. Në një reagim zyrtar Ministria e Shëndetësisë pohoi se

  Read Full Article

  Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

      Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

  42 raste të reja me koronavirus janë identifikuar përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Gjatë përditësimit të të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, u bë e ditur se

  Read Full Article

  Eneda Tarifa flet për divorcin: Duhet trajtuar sa më normalisht

      Eneda Tarifa flet për divorcin: Duhet trajtuar sa më normalisht

  Eneda Tarifa ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në programin në ‘Kurthin e Piter Panit’ . Këngëtarja në mes të tjerave u pyet nga fëmijët se si ka mundësi se

  Read Full Article

  Aulona Musta: Mos i puthni fëmijët në organet gjenitale, është pedofili!

      Aulona Musta: Mos i puthni fëmijët në organet gjenitale, është pedofili!

  Aulona Musta ka qenë një nga personazhet që ka reaguar më së shumti dhe ka protestuar në rrjete sociale por edhe në shesh për të ndryshuar ligjin mbi pedofilët, nisur

  Read Full Article

  Prokuroria kërkonte rikthimin në burg, mbahet seanca gjyqësore për Zogun e Tiranës

      Prokuroria kërkonte rikthimin në burg, mbahet seanca gjyqësore për Zogun e Tiranës

  Para pak kohësh prezantuesi Hermes Nikaj, i njohur si “Zogu i Tiranës” u lirua nga Burgu313, ku qëndroi për gati 5 muaj. Pasditen e djeshme  ai ka patur një seancë

  Read Full Article

  Skandali/ Kakavijë, punonjësi i policisë kërkon favore seksuale në këmbim të kalimit ilegal

      Skandali/ Kakavijë, punonjësi i policisë kërkon favore seksuale në këmbim të kalimit ilegal

  “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës një punonjës të Policisë së Shtetit, me detyrë në pikën e kalimit kufitar në Kakavi, Gjirokastër, i cili u ka kërkuar disa qytetareve

  Read Full Article

  Dafina Zeqiri flet për depresionin që ka përjetuar: Shkova tek një psikolog. Ndihmoj edhe fansat por duke ruajtur privatësinë

      Dafina Zeqiri flet për depresionin që ka përjetuar: Shkova tek një psikolog. Ndihmoj edhe fansat por duke ruajtur privatësinë

  Dafina Zeqiri pranoi se ka luftuar me depresionin dhe ankthin dhe madje ka folur dhe me një psikologe për shëndetin e saj mendor. E ftuar në NIN në Klan Kosova,

  Read Full Article

  Mc Kresha bëhet baba për herë të parë

      Mc Kresha bëhet baba për herë të parë

  Reperi MC Kresha është bërë baba për herë të parë. Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina janë bërë prindër të një vajze vetëm pak muaj nga kurorëzimi i martesës së

  Read Full Article

  OSHEE: Nesër pa energji për 5 orë disa zona në Tiranë

      OSHEE: Nesër pa energji për 5 orë disa zona në Tiranë

  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka parashikuar ndërprerje të energjisë elektrike për ditën e nesërme. Pa energji për 5 orë, nga 09:00- 15:00 do të stakohet enegjia tek Rruga

  Read Full Article

  17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

      17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

  Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e të prekurve me Covid-19 brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri. Janë regjistruar 17 raste të reja të infektuara, përkatësisht, 8

  Read Full Article

  Një libër për forcën e gruas: “Unë e di pse këndon zogu në kafaz”

      Një libër për forcën e gruas: “Unë e di pse këndon zogu në kafaz”

  ” Unë e di pse këndon zogu në kafaz” (1969), romani i parë autobiografik i Maya Angelou-t, është shndërruar tashmë në një klasik amerikan fort të dashur në mbarë botën.

  Read Full Article

  Ndërron jetë kompozitori i njohur shqiptar!

      Ndërron jetë kompozitori i njohur shqiptar!

  Është ndarë nga jeta kompozitori i njohur Përparim Tomçini në moshën 65 vjeçare. Lajmin e ka bërë me dije presidenti Ilir Meta, i cili shpreh ngushëllimet për familjen e artistit

  Read Full Article

  Ndërron jetë tek Infektivi një tjetër pacient me koronavirus, MSH: Kishte dhe sëmundje bashkëshoqëruese

      Ndërron jetë tek Infektivi një tjetër pacient me koronavirus, MSH: Kishte dhe sëmundje bashkëshoqëruese

  Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e infektuar me COVID-19. Sipas njoftimit të ministrisë së Shëndetësisë, e moshuara e cila vuante nga insuficiencë kardiake kronike,

  Read Full Article

  Shkodër/27-vjeçarja jetime rrëfen publikisht abuzimet. Ndalohet shefi i policisë në Fushë-Arrëz, akuzohet për përdhunim!

      Shkodër/27-vjeçarja jetime rrëfen publikisht abuzimet. Ndalohet shefi i policisë në Fushë-Arrëz, akuzohet për përdhunim!

  Arbana Osmani lajmëroi pak ditë më parë se këtë të shtunë në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” do të kishte një rrëfim të fortë. Një vajzë sot madhore

  Read Full Article

  Rama jep lajmin e mirë për bizneset e vogla: Do t’u heqim taksat deri në vitin 2029

      Rama jep lajmin e mirë për bizneset e vogla: Do t’u heqim taksat deri në vitin 2029

  Kryeministri Edi Rama ishte  mbrëmë në një lidhje direkte për emisionin “Opinion” në “Tv Klan”. Ai dha një lajm të mirë për të gjithë bizneset e vogla, të cilat do

  Read Full Article

  Babai i vajzës së dhunuar dje doli në protestë: Të paktën mos ta vuajnë vajzat e tjera. Mua më kërcënojnë

      Babai i vajzës së dhunuar dje doli në protestë: Të paktën mos ta vuajnë vajzat e tjera. Mua më kërcënojnë

  Ditën e djeshme u zhvillua marshimi “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, kundër abuzimeve seksuale ku të shumtë ishin qytetarët dhe personazhë të famshëm që morën pjesë. Protesta u nxit nga rasti

  Read Full Article

  Rriten vetëvrasjet në 2019-n, depresioni pushton “moshën e artë”

      Rriten vetëvrasjet në 2019-n, depresioni pushton “moshën e artë”

  Vetëvrasjet u rriten në mënyrë sistematike dy vitet e fundit, duke arritur në 216 persona më 2019 ose 2,3 për qind në raport me një vit më parë. Sipas të

  Read Full Article

  Zgjedhorja/ “Zëri i Amerikës”: Bisedimet morën kthesë të fortë në mbëmje vonë

      Zgjedhorja/ “Zëri i Amerikës”: Bisedimet morën kthesë të fortë në mbëmje vonë

  Fjala e fundit për një kompromis për Reformën zgjedhore i ka mbetur tanimë opozitës, ndërsa shumica, sipas ambasadores amerikane Yuri Kim, bëri të gjithë lëshimet e kërkuara. Nga residenca e

  Read Full Article

  Krijohet konfuzion, mesazhi për ndihmën 40 mijë lekë u shkon dhe individëve që nuk e përfitojnë; Tatimet sqarojnë ç’po ndodh

      Krijohet konfuzion, mesazhi për ndihmën 40 mijë lekë u shkon dhe individëve që nuk e përfitojnë; Tatimet sqarojnë ç’po ndodh

  Mesazhi se janë përfitues të ndihmës prej 40 mijë lekësh u ka shkuar ditën e fundit shumë individëve, po ndër ta edhe atyre që realisht nuk e përfitojnë, si p.sh.

  Read Full Article

  Te Gjitha Kategorite