Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Zvernec"

Ndotja në Zvërnec, ja se si injorohemi nga qeveritarët tanë

    Ndotja në Zvërnec, ja se si injorohemi nga qeveritarët tanë

Katër ditë më parë u bë publik lajmi i katastrofës mjedisore në Zvërnec, ku disa ton naftë të papërpunuar ndotën gati 5 km vijë bregdetare. Lajmi u bë menjëherë i

Lexo me Shume

Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

    Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka publikuar disa fotografi nga katastrofa mjedisore e shënuar në Zvërnec. Shkak për ndotjen e vijës bregdetare është bërë rrjedhja e një anije që furnizohej

Lexo me Shume