Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Zlatan Ibrahimovic"

Një shaka për sulmuesin Zlatan Ibrahimovic gjatë përballjes me Leicester City

Një shaka për sulmuesin Zlatan Ibrahimovic gjatë përballjes me Leicester City

Sulmuesit të Manchester United, 34-vjeçarit Zlatan Ibrahimovic, i është rezervuar një shaka gjatë përballjes së United me Leicester City. Një person që pretendon se ngjan me futbollistin Ibrahimovic, i veshur

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç: Nga PSG-ja më mungon veç… paga!

    Zlatan Ibrahimoviç: Nga PSG-ja më mungon veç… paga!

Zlatan Ibrahimoviç nuk zhgënjen asnjëherë në deklaratat e tij; gjithmonë i sinqertë dhe… mendjemadh! Pyetjes së “SRF” se çfarë i mungon më shumë nga Paris Saint Germain, ai i është përgjigjur:

Lexo me Shume

Ish-futbollisti Mido: Kur ishim tek Ajax, rrezikova ta vrisja Ibrahimovic-in

    Ish-futbollisti Mido: Kur ishim tek Ajax, rrezikova ta vrisja Ibrahimovic-in

Vetëm para 2 javëve u bë lojtari i ri i Manchester United, ku përkrah Jose Mourinho-s do të kërkojë të arrijë triumfet me të cilat është mësuar të jetojë prej

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

    Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

Ishin të shumtë zërat që qarkullonin prej javësh, që thonin se destinacioni i ardhshëm i Zlatan Ibrahimovic do të ishte Manchester-i. Por pavarësisht tyre, tifozëve të futbollistëve ju desh të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Zlatan Ibrahimoviç i thotë “lamtumirë” Kombëtares Suedeze

    Euro 2016 – Zlatan Ibrahimoviç i thotë “lamtumirë” Kombëtares Suedeze

Prej vitesh ai është një nga lojtarët më të përfolur të futbollit europian. Edhe sot, në moshën 34-vjeçare, pritet me padurim destinacioni i tij i radhës, pasi u zbulua se

Lexo me Shume

“Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

    “Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

Trajneri i sapozgjedhur Jose Mourinho kërkon Marco Verratti-n në qendër të mesfushës së Manchester United. Klubi anglez ka nisur bisedat me Paris Saint Germain për futbollistin që mendohet të jetë

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

    Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

Cila do të jetë skuadra e radhës e Zlatan Ibrahimoviç? Sipas informacioneve që vijnë nga “Proto Group Ltd”, shoqëri që merret me akomodimin e personazheve VIP, si aktorë të Hollivudit

Lexo me Shume

Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

    Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

Zërat për transferimet e mundshme të Javier Mascherano dhe Dani Alves te Juventusi i kanë bërë gazetarët e “Gazzetta dello Sport” të kërkojnë të vërtetojnë dyshimet e tyre. Sigurisht që

Lexo me Shume

Gerrard kthehet në Europë? Celtic i ofron një rol të dyfishtë

  Gerrard kthehet në Europë? Celtic i ofron një rol të dyfishtë

Ditët e fundit është përfolur shumë se Manchester United i ka ofruar sulmuesit Zlatan Ibrahimovic një rol të dyfishtë në

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

  Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

Jemi mësuar që sa herë flet Zlatan Ibrahimoviç të mos dëgjojmë kurrë fjalë banale. Suedezi është duke shijuar sezonin e

Lexo me Shume

“Tronditet” Ibrahimoviç – ish trajneri Karlsson: Zlatan dopohej te Juventusi!

  “Tronditet” Ibrahimoviç – ish trajneri Karlsson: Zlatan dopohej te Juventusi!

Vërtet shokuese ka qenë deklarata e Ulf Karlsson, ish-trajnerit të Kombëtares Suedeze të Atletikës, që ka lënë shije të hidhur

Lexo me Shume

(Video) Ibrahimoviç, fenomenal në stërvitje!

  (Video) Ibrahimoviç, fenomenal në stërvitje!

Edhe pse në stërvitje, Zlatan Ibrahimoviç nuk kursehet aspak sa herë bëhet fjalë për të dhuruar spektakël! Në prag të

Lexo me Shume

Milani ndërron trajner

  Milani ndërron trajner

“Corriere dello Sport” raporton se presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i ka dhënë lejen administratorit Galliani që të mbyllë marrëveshjen

Lexo me Shume