Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Zjarr"

Përfshihet nga flakët makina në Komunën e Parisit, nuk dihen shkaqet

    Përfshihet nga flakët makina në Komunën e Parisit, nuk dihen shkaqet

Një automjet në Komunën e Parisit është përfshirë nga flakët në ecje duke u djegur më pas plotësisht. Incidenti është shënuar mëngjesin e ditës së sotme duke shkaktuar panik te

Lexo me Shume

Zjarr në një banesë në Tiranë, nuk ka persona të lënduar

    Zjarr në një banesë në Tiranë, nuk ka persona të lënduar

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë në zonën e “Porcelanit” në kryeqytet. Mësohet se zjarri ka rënë në një apartament në katin e dytë të një pallati pranë xhamisë

Lexo me Shume

Zjarr në godinën e Presidencës, shkak një shkëndijë elektrike

    Zjarr në godinën e Presidencës, shkak një shkëndijë elektrike

Një vatër zjarri është shënuar mbrëmjen e sotme në godinën e Presidencës. Nga të dhënat e deritanishme mësohet se flakët e zjarrit kanë përfshirë disa objekte që ndodheshin në zyrë.

Lexo me Shume

Rrëshen, zjarr në masivin pyjor pranë tunelit të Kalimashit

    Rrëshen, zjarr në masivin pyjor pranë tunelit të Kalimashit

Flakët e zjarrit kanë përfshirë sot zonën pyjore pranë tunelit të Kalimashit. Nga të dhënat paraprake, bëhet e ditur se ka rënë zjarr në zonën e quajtur “Vathi i Lugjeve”.

Lexo me Shume

Policia Kufitare: Një shkëndijë elektrike, shkak i zjarrit në gomone

    Policia Kufitare: Një shkëndijë elektrike, shkak i zjarrit në gomone

Nga të dhënat paraprake të Policisë Kufitare, mësohet se zjarri që përfshiu gomonen duke shkaktuar plagosjen e një efektivi policie, ka ardhur si pasojë e një shkëndije elektrike. Fatmirësisht, efektivi 46-vjeçar

Lexo me Shume

Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

    Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

Të paktën 11 foshnja të porsalindura kanë mbetur të vdekura si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një spital në Bagdad (Baghdad), kryeqytetin e Irakut. Lajmi është bërë i ditur

Lexo me Shume

Ngjarja në burgun e Shënkollit, babai i Flamur Sulajt: U vra qëllimisht

    Ngjarja në burgun e Shënkollit, babai i Flamur Sulajt: U vra qëllimisht

Familjarët e Flamur Sulaj, i cili mbeti i vdekur si pasojë e zjarrit që përfshiu qelinë e burgut të Shënkollit, shprehen se viktima është vrarë qëllimisht. Babai i tij, në

Lexo me Shume

Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

    Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me ngjarjen e shënuar në burgun e Shënkollit, ku humbi jetën i burgosuri Flamur Sula.  Në një kohë kur prokuroria dha versionin

Lexo me Shume

Zjarri përfshin qendrën tregtare në Prizren, s’dihet shkaku

Zjarri përfshin qendrën tregtare në Prizren, s’dihet shkaku

Flakët e zjarrit kanë përfshirë mjedisin e qendrës tregtare në kryeqytetin Kosovar. Dëshmitarë nga vendngjarja kanë bërë me dije se

Lexo me Shume

Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

  Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

Një zjarr ka përfshirë hapësirën pyjore dhe kullosore të fshatit Cerkovicë në Sarandë. Alarmi është dhënë orët e para të

Lexo me Shume

Shpërthen bombola e gazit në Fier, flakët përfshijnë lokalin

  Shpërthen bombola e gazit në Fier, flakët përfshijnë lokalin

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një lokal në zonën e Darzezës në Fier. Shkak është bërë shpërthimi i një bombole

Lexo me Shume

Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

  Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

Fluturimi “SQ368” i nisur nga Changi drejt Milanos është ndalur në Singapor pas raportimit të një defekti në motor. Avioni

Lexo me Shume

Zjarri në Krujë, të plagosurat në gjendje kritike për jetën

  Zjarri në Krujë, të plagosurat në gjendje kritike për jetën

Dhjetë prej grave që mbetën të plagosura si pasojë e zjarrit që përfshiu autobusin një ditë më parë në Krujë,

Lexo me Shume

Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike

  Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me tragjedinë e shënuar ditën e sotme në Krujë, ku një autobus u përfshi

Lexo me Shume

Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

  Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

Një zjarr që ka përfshirë një banesë në Belsh të Elbasanit, ka rrezikuar seriozisht edhe kopshtin e fëmijëve në atë

Lexo me Shume

Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

  Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

Zjarri i pak ditëve më parë që përfshiu pyllin dhe banesat e qytetit Fort McMurray në Kanada vijon ende. Shkak

Lexo me Shume

Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

  Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

Zjarri masiv ka përfshirë pyjet në afërsi të qytetit Fort McMurray në Kanada, i cili është përhapur duke kërcënuar dhe

Lexo me Shume

Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij

  Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën pyjore të Rragamit në Tropojë. Raportohet se zjarri që ka prekur rreth 40 hektarë

Lexo me Shume

Arrestohet 23-vjeçarja, u vuri zjarrin 4 makinave

  Arrestohet 23-vjeçarja, u vuri zjarrin 4 makinave

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në rrugën “Kokonozi” është kapur prej kamerave te sigurisë dhe është identifikuar

Lexo me Shume

Zjarr në një apartament në ish-Bllok, dyshohet prej shkëndijës elektrike

  Zjarr në një apartament në ish-Bllok, dyshohet prej shkëndijës elektrike

Flakët e zjarrit kanë përfshirë pak më parë një apartament në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Burime të policisë bëjnë

Lexo me Shume