Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "zgjedhje"

Kryetari i LSI-së zgjidhet më 6 nëntor, Shezai Rrokaj përballë Ilir Metës

    Kryetari i LSI-së zgjidhet më 6 nëntor, Shezai Rrokaj përballë Ilir Metës

Më 6 nëntor 2016, Lëvizja Socialiste për Integrim do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri. Mësohet se në garë me kryetarin aktual të kësaj partie, Ilir Metën, do të

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Dibër, kryeson Muharrem Rama i ASHE-së

    Zgjedhjet në Dibër, kryeson Muharrem Rama i ASHE-së

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve në Dibër janë bërë tashmë publike. Nga 118 kuti në total mësohet të jenë numëruar 44 prej tyre, nga të cilat kryeson kandidati i mazhorancës, Muharrem

Lexo me Shume

Merkel pëson disfatë, aleatët e saj: Ndrysho politikat për emigracionin!

    Merkel pëson disfatë, aleatët e saj: Ndrysho politikat për emigracionin!

Anëtarët e partisë gjermane CDU kanë akuzuar kancelaren Angela Merkel për disfatën që partia e saj qeverisëse pësoi në zgjedhjet rajonale. CDU (Christian Democratic Union) u rendit në vend të tretë

Lexo me Shume

Maqedoni, votohet qeveria teknike

    Maqedoni, votohet qeveria teknike

Kuvendi i Maqedonisë ka votuar me 95 vota pro, 2 vota kundër dhe asnjë abstenim Qeverinë Kalimtare të Maqedonisë që doli pas marrëveshjes së katër liderëve të katër partive më

Lexo me Shume

KLSH kallëzon kreun e KQZ, Lefterie Luzi: Shkelje me projektet pilot. Reagon KQZ

    KLSH kallëzon kreun e KQZ, Lefterie Luzi: Shkelje me projektet pilot. Reagon KQZ

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka akuzuar kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lefterie Luzi, për shkelje në miliona dollarë me projektet pilot në zgjedhjet vendore të 2013-s. Ajo akuzohet

Lexo me Shume

Ish-agjenti i CIA-s “i shpall luftë” Trump-it, vendos të kandidojë

    Ish-agjenti i CIA-s “i shpall luftë” Trump-it, vendos të kandidojë

Republikani Evan McMullin ka vendosur të përballet me manjatin Donald Trump në zgjedhjet për president të SHBA-ve. Ai është shprehur për “ABC News” se ka ende kohë për të nisur

Lexo me Shume

Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

    Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

Nëse prisni ndonjë propozim martese, duhet të parapërgatiteni për atë. Sipas mundësisë, vlera e gurit që mbani në gisht mund të jetë edhe marramendëse. Personazhet e njohur e kanë më

Lexo me Shume

Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

    Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Socialiste në Berat dhe Shkodër. Procesi i votimit në Berat ka nisur rreth orës 11:00, ku veç deputetëve

Lexo me Shume

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

  Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar listën me kandidaturët që do të kalojnë për votim për zgjedhjen e kryetarëve të

Lexo me Shume

Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

  Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Në një konferencë të mbajtur mbrëmjen e djeshme, Aleksandar Vuçiç ka shpallur fitoren dhe ka prezantuar rezultatet e zgjedhjeve sipas

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

  Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

Në zgjedhjet parlamentare dhe lokale serbe, ku marrin pjesë 21 subjekte politike, Ardita Sinani është e vetmja grua bartëse e

Lexo me Shume

Zgjedhjet tek Universiteti i Mjekësisë, kërkohet rinumërimi. Bara: 8 vota të pavlefshme ndikuan rezultatin

  Zgjedhjet tek Universiteti i Mjekësisë, kërkohet rinumërimi. Bara: 8 vota të pavlefshme ndikuan rezultatin

Një ditë pas zhvillimit të zgjedhjeve në universitete, njëri nga kandidatët për rektor në Universitetin e Mjekësisë, kërkon rinumërimin e

Lexo me Shume

Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

  Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

U zhvilluan dje zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike në vend. Deri tani kanë dalë rezultatet për disa universitete, ndërkohë

Lexo me Shume

Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

  Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

Ditën e sotme, studentët dhe akademikët do të votojnë për të zgjedhur drejtuesit e rinj të universiteteve. Gjithsej do të

Lexo me Shume

Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

  Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë arritur të triumfojnë në zgjedhjet paraprake të Nju Jorkut, duke rezultuar fituesit e kësaj

Lexo me Shume

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

  Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

  (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme

Lexo me Shume