Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Zevendesim"

Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

    Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

Pas dorëheqjes së Arseniy Yatseniuk nga posti i kryeministrit, dy partitë më të mëdha europerëndimore në vend kanë rënë dakord për qeverinë e re proeuropiane, e cila do të udhëhiqet

Lexo me Shume