Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ylli Manjani"

Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

    Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

Propozimi i një dite më parë i ministrit të Drejtësisë për angazhimin e ushtrisë në luftimin e kanabisit, është kundërshtuar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ministrja e Mbrojtjes

Lexo me Shume

Pronësia e truallit në Gjirin e Lalzit, ministri Manjani urdhëron nisjen e hetimit

    Pronësia e truallit në Gjirin e Lalzit, ministri Manjani urdhëron nisjen e hetimit

Nga Anduena Llabani Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë urdhër për hetim administrativ lidhur me sqarimin e situatës së pronësisë mbi truallin në Gjirin e Lalzit, ku do të

Lexo me Shume

Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

    Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me ngjarjen e shënuar në burgun e Shënkollit, ku humbi jetën i burgosuri Flamur Sula.  Në një kohë kur prokuroria dha versionin

Lexo me Shume

Manjani: Konsensusi fitoi, LSI nuk ka asnjë skenar

    Manjani: Konsensusi fitoi,  LSI nuk ka asnjë skenar

I ftuar në emisionin “Opinion”, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se fatmirësisht konsensusi u arrit. I pyetur nëse do donte të ishte ministër Drejtësie politik apo teknik, Manjani

Lexo me Shume

Ambasadori Raunig: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar

    Ambasadori Raunig: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar

Gjatë prezantimit të projektit të OSBE-së “Për një drejtësi pa vonesa” në qytetin e Shkodrës, ambasadori i OSBE-së Florian Raunig është shprehur se drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar.

Lexo me Shume

Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

    Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shkarkuar tre inspektorë që akuzohen për lirimin nga burgu i Shënkollit të kosovarit Shuaip Zukaj. Manjani theksoi se nuk do të kursejë shkarkimin e

Lexo me Shume

Manjani – Lallës: Hetoni zyrtarët e nivelit të lartë

    Manjani – Lallës: Hetoni zyrtarët e nivelit të lartë

Gjatë një takimi me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka kërkuar që të hetimi të shtrihet deri tek zyrtarët e nivelit të lartë. Ai i

Lexo me Shume

Manjani – biznesit: Shkruani ligjin që iu vjen komod

    Manjani – biznesit: Shkruani ligjin që iu vjen komod

Gjatë një tryeze të zhvilluar me biznesin, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, tha se e vetmja strategji efektive për të qenë pranë biznesit është “strategjia e letrës së bardhë”, pra

Lexo me Shume

Manjani – Gjykatës Administrative: Mallkim, gjykimi juaj

  Manjani – Gjykatës Administrative: Mallkim, gjykimi juaj

Në analizën vjetore të punës, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, kritikoi gjyqtarët e Gjykatës Administrative të Apelit, të cilët i

Lexo me Shume