Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Xhudo"

Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

    Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

Majlinda Kelmendit i janë dashur vetëm 25 sekonda për të vendosur vazhdimësinë në Lojërat Olimpike 2016. Ajo e ka fituar këtë përballje të parë duke mundur zviceranen Elvelye Tschopp. Xhudistja

Lexo me Shume

Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

    Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

Suksesi i Majlinda Kelmendit në Kampionatin Europian të Xhudos që u mbajt në Rusi, ku ajo fitoi Medaljen e Artë duke përfaqësuar Kosovën, është komentuar nga mediat serbe. Por më

Lexo me Shume

Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

    Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

Xhudistja e njohur kosovare, Majlinda Kelmendi ka arritur sërish të triumfojë dhe të shpallet fituese në Kampionatin Europian të xhudos, që u zhvillua në Rusi. Në kategorinë deri në 52

Lexo me Shume

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

    Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga Kosova që të përfaqësojnë vendin e tyre në Kampionatin Europian të Xhudos. Trajneri Driton Kuka ka postuar në rrjetin

Lexo me Shume

Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

    Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

Shteti i Kosovës mund të bojkotojë Kampionatin Europian të Xhudos, për shkak se Rusia, vendi organizator i këtij eventi, nuk lejon përdorimin e simboleve shtetërore të Kosovës në territorin e

Lexo me Shume