Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Xhihadiste"

Kasapi në Tiranë, më parë pjesë e ISIS

    Kasapi në Tiranë, më parë pjesë e ISIS

Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 126 vite burg 9 xhihadistët, duket se ka shërbyer si shtysë për “AFP”-në për të realizuar një reportazh me

Lexo me Shume

Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

    Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 126 vite burg xhihadistët shqiptarë, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Ambasadës Amerikane. Në njoftimin e saj, ajo

Lexo me Shume

Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

    Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

Gjatë mbrëmjes së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 shtetasit e akuzuar për rekrutim të besimtarëve shqiptarë dhe dërgimin e tyre për të luftuar në

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

    “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar kontrolle të vazhdueshme dhe është monitoruar situata me qen eksploziv.

Lexo me Shume

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

    Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve me rëndësi dhe rrezikshmëri që do trajtohen sot. Një prej

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

    “Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për nëntë imamët që akuzohen për rekrutimin e luftëtarëve xhihadistë drejt Sirisë. Për prokurorinë, të gjitha akuzat për të

Lexo me Shume

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

    Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve përkatëse pasi janë në alarm nga sulmet e militantëve të

Lexo me Shume

Mustafa-xhihadistëve kosovarë: Kthehuni në atdhe dhe pendohuni!

    Mustafa-xhihadistëve kosovarë: Kthehuni në atdhe dhe pendohuni!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur keqardhjen për viktimat e Brukselit. “Ne shprehim interesimin tonë që të jemi pjesë e aleancës globale kundër terrorizmit. Si pasojë e terrorizmit po

Lexo me Shume