Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Whatsapp"

Facebook-u kap shifra rekord! Fitime marramendëse, mbi 1.7 miliardë përdorues…

    Facebook-u kap shifra rekord! Fitime marramendëse, mbi 1.7 miliardë përdorues…

Facebook-u ka publikuar rezultatet financiare të 3-mujorit të dytë të vitit, duke treguar edhe një herë shifra rekord krahasuar edhe me vitin e kaluar. Në 3 muajt e fundit, rrjeti

Lexo me Shume

Brazil – Gjykata i bllokon WhatsApp-it mbi 6 milionë dollarë

    Brazil – Gjykata i bllokon WhatsApp-it mbi 6 milionë dollarë

Një gjykatë federale braziliane ka bllokuar plot 19,5 milionë reais – rreth 6,11 milionë dollarë – nga llogaritë e aplikacionit WhatsApp, për mosrespektimin e një urdhri lidhur me një rast

Lexo me Shume

Ndryshon Whatsapp! Më në fund sjell risinë e shumëpritur

    Ndryshon Whatsapp! Më në fund sjell risinë e shumëpritur

Me kalimin e viteve komunikimi ndërmjet njerëzve ka ndryshuar, e më së shumti kjo ka ndodhur vitet e fundit, ku teknologjia ka luajtur një rol shumë të madh. Kur flasim

Lexo me Shume

Mark Zuckenberg thirrje brazilianëve: Ngrihuni kundër bllokimit të WhatsApp-it!

    Mark Zuckenberg thirrje brazilianëve: Ngrihuni kundër bllokimit të WhatsApp-it!

Krijuesi i Facebook-ut, Mark Zuckenberg, ka ftuar të gjithë brazilianët që të bashkohen ditën e sotme, në orën 18:00 me orën lokale, përballë Parlamentit, për të kërkuar krijimin e një

Lexo me Shume

Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

    Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

Qeveria braziliane ka bllokuar mundësinë  përdorimit të aplikacionit Whatsapp, në një tentativë të tyren për të zhbllokuar mesazhet e qytetarëve. Pak javë më parë, Whatsapp i ka koduar të gjitha

Lexo me Shume

Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

    Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

Një projekt përsa i përket sigurisë dhe privatësisë, e ka bërë kompaninë e Whatsapp të punojë për më shumë se një vit e gjysmë për t’i ofruar të gjithë përdoruesve

Lexo me Shume