Blitz

Tag "Washington"

ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

    ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

Shteti Islamik ka bërë me dije vdekjen e Omar al-Shishani, komandant i lartë i Shtetit Islamik në Irak dhe Levant. Duke cituar një burim ushtarak, ISIS deklaroi se Shishani u

Read Full Article

NASA: Zbulohen 1284 planetë jashtë sistemit tonë diellor

    NASA: Zbulohen 1284 planetë jashtë sistemit tonë diellor

NASA ka deklaruar zbulimin e 1284 planetëve të rinj falë një teknike të re analizash të të dhënave, të cilat i disponon teleskopi hapësinor Kepler. Bëhet fjalë për zbulimin më

Read Full Article

Rama për reformën në drejtësi: Nuk e votojmë nëse s’shkakton tërmet në gjyqësor

    Rama për reformën në drejtësi: Nuk e votojmë nëse s’shkakton tërmet në gjyqësor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përfunduar vizitën në SHBA, ku është takuar me zv/presidentin Joe Biden dhe më pas 40 minuta me presidentin Obama në Shtëpinë e Bardhë, ku

Read Full Article