Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vrasje"

Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

    Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

Shtetasi 56-vjeçar nga Ndroqi, Kasëm Lila, ka dalë së fundmi përpara trupit gjykues nën akuzën e vrasjes së bashkëshortes dhe plagosjen e kunatës së tij. Ngjarja e rëndë u shënua

Lexo me Shume

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

    Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, ngjarje e ndodhur në dt. 01.10.2015,

Lexo me Shume

Drogë gjatë party-t në shtëpi, 17-vjeçari vret prindërit pasi u përpoqën ta disiplinonin

Drogë gjatë party-t në shtëpi, 17-vjeçari vret prindërit pasi u përpoqën ta disiplinonin

Një 17-vjeçar nga Eclectic, qytet në Alabama, akuzohet për vrasjen e dy prindërve të tij, pasi këta të fundit u përpoqën ta disiplinojnë pas shthurjes që u vu re në

Lexo me Shume

Krimi i dyfishtë, prindërit e Jonida Çanakut: E vrau tre muaj pasi e përzumë

    Krimi i dyfishtë, prindërit e Jonida Çanakut: E vrau tre muaj pasi e përzumë

Prindërit e Jonida Çanakut, që u vra nga biznesmeni Sokrat Shani, i cili e bëri të ditur krimin e rëndë tri ditë pas kryerjes së atij akti, kanë rrëfyer versionin

Lexo me Shume

Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

    Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku kanë mbetur të vdekur dy persona. Konkretisht, krimi është shënuar në fshatin Lekas të Voskopojës, pas mesdite. Nga

Lexo me Shume

Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

    Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një të ri, i cili rezulton se në bashkëpunim me një tjetër shtetas, planifikonte vrasjen e një personi dhe më pas djegien e automjetit

Lexo me Shume

Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

    Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Karolinën  e Veriut, ku efektivi i Policisë Rrugore ka qëlluar për vdekje një qytetar që ishte i shurdhër. 29-vjeçari Daniel Harris ishte duke

Lexo me Shume

Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

    Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

Një i ri shqiptar është gjetur i pajetë në banesën e tij në Itali. Trupi i viktimës është zbuluar mesditën e sotme, ndërkohë që detaje të tjera janë bërë të

Lexo me Shume

Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

  Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

Detaje tronditëse janë zbardhur nga krimi i i zbuluar një ditë më parë: 65-vjeçari nga Lushnja, Sokrat Shano, që kreu

Lexo me Shume

Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

  Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

Nga Anduena Llabani Një krim i paprecedent trondit Lushnjën. Një 65-vjeçar vret të dashurën dhe më pas veten. Në orët

Lexo me Shume

Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

  Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

Një nga menaxheret e Google-it, 27-vjeçarja Vanessa Marcotte është gjetur e vrarë jo shumë larg shtëpisë së nënës së saj

Lexo me Shume

Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

  Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

Gjykata ka vendosur të lërë në burg shtetasin Enea Caka, të akuzuar për atentatin e dështuar ndaj të dënuarit Gazmir

Lexo me Shume

Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

  Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

Një burrë i armatosur ka qëlluar duke plagosur një person në një qendër tregtare në qytetin e Malmos, në Suedi.

Lexo me Shume

Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

  Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

Gazetari i njohur rus Pavel Sheremet është vrarë në qendër të Kievit, si pasojë e një sulmi me bombë. Mësohet

Lexo me Shume

I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën

  I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën

Kur Tatanysha Hedman zbuloi se bashkëshorti i saj 52 vjeç kishte abuzuar seksualisht me vajzën e saj nuk bëri gjë

Lexo me Shume

Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

  Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

Një krim makabër është shënuar mbrëmë në Zajeçar të Serbisë, ku 28-vjeçari Vladica Rajkovic rrëmbeu, përdhunoi dhe vrau 3-vjeçaren Angelina

Lexo me Shume

(Video/Foto) Beyonce në “luftë” kundër racizmit

(Video/Foto) Beyonce në “luftë” kundër racizmit

  Përveç muzikës, kur vjen puna te çështje të ndryshme sociale, sidomos ato që lidhen me komunitetin afro-amerikan në Shtetet

Lexo me Shume

Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

  Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

Atleti olimpik nga Afrika Jugore, Oscar Pistorius, është dënuar me gjashtë vjet burg për vrasjen e të dashurës së tij

Lexo me Shume

Sherr teksa shihnin ndeshjen, vritet 25-vjeçari në Tropojë

  Sherr teksa shihnin ndeshjen, vritet 25-vjeçari në Tropojë

Një sherr mes të rinjve ka përfunduar me vrasjen e njërit prej tyre dhe plagosjen e një tjetri. Ngjarja mësohet

Lexo me Shume

Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

  Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri në Rimini të Italisë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në

Lexo me Shume

Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

  Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

Policia greke ka arritur të identifikojë autorët përgjegjës të vrasjes së shqiptarit Bledar Terpollari në Greqi. 26-vjeçari u vra dhe

Lexo me Shume