Blitz

Tag "Votimi"

Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

    Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën e 1 shtatorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e

Read Full Article

Votohet nen për nen drafti kushtetues, miratohet me 140 vota pro në tërësi

    Votohet nen për nen drafti kushtetues, miratohet me 140 vota pro në tërësi

Reforma  në drejtësi, reforma më e rëndësishme e ndërmarrë, është miratuar me 139 vota pro në parim dhe 140 vota në tërësi, përcjell Blitz.al. Ndërkaq, është zhvilluar edhe votimi nen për

Read Full Article

BE-politikës shqiptare: Respektoni angazhimin për “Drejtësinë”

    BE-politikës shqiptare: Respektoni angazhimin për “Drejtësinë”

Teksa deputetët kanë nisur t’i drejtohen Kuvendit ku për pak nis seanca plenare, në të cilën do jenë të pranishëm edhe ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin, BE ka kërkuar

Read Full Article

Rama: Nesër o do votohet, o do votohet

    Rama: Nesër o do votohet, o do votohet

Një ditë përpara 21 korrikut, ku pritet vendimi përfundimtar për reformën në drejtësi, e cila do të jetë tema kryesore e rendit të seancës, kryeministri Edi Rama ka shkruar një

Read Full Article

Britania e Madhe vendos sot nëse do qëndrojë apo largohet nga BE-ja

    Britania e Madhe vendos sot nëse do qëndrojë apo largohet nga BE-ja

Përmes një referendumi historik që do të zhvillohet ditën e sotme, Britania e Madhe do të vendosë nëse do të qëndrojë apo largohet nga Bashkimi Europian. Rreth 46,499.537 njerëz kanë

Read Full Article

Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

    Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Socialiste në Berat dhe Shkodër. Procesi i votimit në Berat ka nisur rreth orës 11:00, ku veç deputetëve

Read Full Article

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

    Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar listën me kandidaturët që do të kalojnë për votim për zgjedhjen e kryetarëve të partisë në 61 bashkitë në vend. E paqartë mbetet zgjedhja

Read Full Article

Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

    Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

Dita e sotme përbën gjithashtu një rëndësi të veçantë për qytetarët e Kosovës, të cilët do të mësojnë sot nëse Kosova do të pranohet ose jo në FIFA. Pas anëtarësimit

Read Full Article

Kadri Veseli, kryetari i ri i PDK-së: Na presin shumë punë të përbashkëta

  Kadri Veseli, kryetari i ri i PDK-së: Na presin shumë punë të përbashkëta

Kadri Veseli është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës nga votat e gjithë delegatëve në votimin e

Read Full Article

Meta për reformën në drejtësi: Përfundoi dje, të gatshëm për ta votuar në çdo moment

  Meta për reformën në drejtësi: Përfundoi dje, të gatshëm për ta votuar në çdo moment

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar sot lidhur me dakordësinë e arritur në Komisionin e Reformës në

Read Full Article

Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

  Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

U zhvilluan dje zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike në vend. Deri tani kanë dalë rezultatet për disa universitete, ndërkohë

Read Full Article

Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

  Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

Ditën e sotme, studentët dhe akademikët do të votojnë për të zgjedhur drejtuesit e rinj të universiteteve. Gjithsej do të

Read Full Article

Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

  Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

Një ditë pas publikimit të videos ku flitej për manipulimin e votave më 9 prill, deputeti socialist Ben Blushi tha

Read Full Article

PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

  PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

Në një deklaratë për mediat, Partia Socialiste ka njoftuar anëtarësinë për mbajtjen e referendumit. Në këtë deklaratë thuhet se ky

Read Full Article