Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vojisllav Sheshel"

Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

    Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Hagës, ka paralajmëruar se do të vizitojë Kosovën për të marrë pjesë në një

Lexo me Shume

Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

    Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

Gjykata e Hagës ka shpallur të pafajshëm liderin radikal serb Vojisllav Sheshel, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Vojvodinë, Kroaci dhe Bosnjë, përgjatë viteve 1991-1993. Sheshel,

Lexo me Shume