Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vladimir Putin"

U ndje i fyer nga deklarata e Hollande, presidenti Putin anulon vizitën e tij në Paris

    U ndje i fyer nga deklarata e Hollande, presidenti Putin anulon vizitën e tij në Paris

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka anuluar vizitën e tij të planifikuar në Paris. Mësohet se Kremlini akuzon Francën se ka fyer udhëheqësin rus. Mëngjesin e së martës, Moska zyrtare

Lexo me Shume

Putin të hënën në Turqi, takim me Erdogan

    Putin të hënën në Turqi, takim me Erdogan

Zyra e Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë sot me dije se ditën e hënë, Putin do të vizitojë Turqinë. Ky lajm është konfirmuar edhe nga mediat turke. Në

Lexo me Shume

Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

    Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedime në Shën Petersburg (St. Petersburg) me homologun rus Vladimir Putin. Ky është takimi i parë që dy udhëheqësit e shteteve zhvillojnë që

Lexo me Shume

Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

    Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

“Presidenti rus Vladimir Putin zotëron një seri celulash ushtarake ‘fantazmë’ të nivelit të lartë në vende të ndryshme të Eurpës!” – është ajo që shpreh në librin e tij “Lufta

Lexo me Shume