Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "vjedhje"

I vodhi shokut 60 mijë euro, shpallet në kërkim i riu në Durrës

    I vodhi shokut 60 mijë euro, shpallet në kërkim i riu në Durrës

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim një shtetas që akuzohet për vjedhjen e 60 mijë eurove nga makina e shokut të tij. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth orës

Lexo me Shume

Vidhet argjendaria në Tiranë, policia nis hetimin

    Vidhet argjendaria në Tiranë, policia nis hetimin

Nga Anduena Llabani Më datë 08.10.2016, rreth orës 04:00, te sheshi “Avni Rustemi” është vjedhur argjendaria e shtetasit P. Sh. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes rezulton se vjedhja është

Lexo me Shume

“Motori 1” vë në pranga 3 persona, në kërkim dy të tjerë për vjedhje

“Motori 1” vë në pranga 3 persona, në kërkim dy të tjerë për vjedhje

Arrestohen 3 shtetas dhe shpallen në kërkim 2 të tjerë me akuzat “Vjedhje” dhe “Përvetësim i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtari kriminale”. Në datë 24.09.2016,

Lexo me Shume

Po vidhnin një firmë private në Tiranë, arrestohen në flagrancë tre persona

    Po vidhnin një firmë private në Tiranë, arrestohen në flagrancë tre persona

Nga Anduena Llabani Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 3 në bashkëpunim me Komisariatin Nr. 6 kanë bërë të mundur kapjen në flagrancë të 3 shtetasve të dyshuar për veprën

Lexo me Shume

Arrestohet balerina, i vodhi iPhone-in 46-vjeçarit

    Arrestohet balerina, i vodhi iPhone-in 46-vjeçarit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasen 18-vjeçare Kristjana Ibro, e njohur ndryshe si “Kristjana Sexobeat”, që u bë e njohur pas publikimit të bisedave me reperin Noizy dhe

Lexo me Shume

Grabitja e bankës në Vlorë, gjendet makina e autorëve

    Grabitja e bankës në Vlorë, gjendet makina e autorëve

Policia e Vlorës bën me dije se ka gjetur mjetin e autorëve përgjegjës të grabitjes që u shënua ditën e djeshme në qytetin e Vlorës. Rezulton se automjeti ishte vjedhur disa

Lexo me Shume

Muzikanti hungarez: “Kayne West më ka vjedhur këngën”

    Muzikanti hungarez: “Kayne West më ka vjedhur këngën”

Telashet nuk paskan të sosur për reperin Kayne West! Problemi i vetëm që i mungonte ishte një padi lidhur me një nga këngët e albumit të tij të vitit 2013,

Lexo me Shume

Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

    Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

Më 20 janar të këtij viti, një 30-vjeçare dhe mbesa e saj 22-vjeçare janë arrestuar pasi janë kapur nga kamerat e sigurisë të një supermarketi duke vjedhur produkte kozmetike dhe

Lexo me Shume

130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

  130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

Prej nisjes së aksionit të kontrollit prej disa ditësh, 130 mjete luksoze kanë kaluar në “sitën” e Policisë së Tiranës.

Lexo me Shume

Kallëzohet penalisht zv/drejtoresha e Bankës së Tiranës, vodhi 32 mijë euro

  Kallëzohet penalisht zv/drejtoresha e Bankës së Tiranës, vodhi 32 mijë euro

Banka e Tiranës ka kallëzuar zv/drejtoreshën e kësaj dege për vjedhjen e 32 mijë eurove. Vjedhja është kuptuar nga monitorimi

Lexo me Shume

Grabisnin makina me anë të një pulti, në pranga dy të rinj

  Grabisnin makina me anë të një pulti, në pranga dy të rinj

Dy të rinj nga Kamza kanë rënë në pranga pasi akuzohen për vjedhje. Një djalë dhe një vajzë vidhnin makina

Lexo me Shume