Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vizite zyrtare"

Presidenti kosovar Hashim Thaçi në Tiranë, pritet nga Nishani

    Presidenti kosovar Hashim Thaçi në Tiranë, pritet nga Nishani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur sot në Tiranë, ku është pritur nga homologu i tij shqiptar, Bujar Nishani. Në orën 09:00, në Presidencë u zhvillua ceremonia e mirëseardhjes,

Lexo me Shume

Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

    Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

Aleksander Ceferin, i cili është kandidat për postin e presidentit të UEFA-s, ka mbërritur në Shqipëri, ku gjatë kësaj të premteje ka zhvilluar një vizitë në zyrat e Federatës Shqiptare

Lexo me Shume

Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

    Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kosovë pas përfundimit të vizitës zyrtare në Serbi, në kuadër të përmirësimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. Vetëm pak minuta më parë, ai

Lexo me Shume

Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

    Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të vizitojë Turqinë më 24 gusht. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri turk Binali Yıldırım, në një deklaratë të

Lexo me Shume

Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

    Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

Në një deklaratë të fundit, Shtëpia e Bardhë ka bërë me dije se zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden do të zhvillojë një tur ballkanik, ku do të ndalet edhe në Kosovë

Lexo me Shume

Rama për vizitën e Nuland: Sinjal i SHBA-së për reformën në drejtësi

    Rama për vizitën e Nuland: Sinjal i SHBA-së për reformën në drejtësi

Gjatë fjalës së tij në Samitin e Varshavës, kryeministri Edi Rama e cilësoi me mjaft rëndësi ardhjen në Shqipëri të zyrtares së lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit. Sipas tij,

Lexo me Shume

Ministri gjerman Steinmeier në Tiranë, në fokus reforma në drejtësi

    Ministri gjerman Steinmeier në Tiranë, në fokus reforma në drejtësi

Paraditen e sotme, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier, ka bërë të ditur se do të nisej drejt Tiranës për bisedime politike. “Po nisem për bisedime politike drejt

Lexo me Shume

Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

    Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Gjatë takimeve të planifikuara në Tiranë, pritet të diskutohen çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në axhendën

Lexo me Shume

Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

  Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Londër, Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, u bë pjesë e një diskutimi mbi çështje

Lexo me Shume

Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën

  Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, është shprehur i bindur se kryeministri i Serbisë, Aleksandar

Lexo me Shume

Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

  Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, eurokomisioneri Johanes Hahn dha mesazhet e tij në konferencën e përbashkët për shtyp me

Lexo me Shume

Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

  Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur në Washington me ftesë të zv/presidentit Joe Biden. Përmes një postimi në “Facebook”,

Lexo me Shume