Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Viktima"

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Teksa ekipet e shpëtimit vijojnë punën për nxjerrjen e të mbijetuarve dhe viktimave nga rrënojat e tërmetit shkatërrimtar që gjunjëzoi Italinë, kanë dalë emrat e parë të viktimave dhe historitë

Lexo me Shume

Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

    Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

Një bombë e fuqishme që ka shpërthyer në Quetta, qytetin jugperëndimor të Pakistanit, ka shkaktuar 53 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Zyrtari i lartë i policisë, Zahoor Ahmed Afridi, shprehet

Lexo me Shume

Një tjetër viktimë shqiptare nga sulmi në Mynih, 6 shqiptarë rezultojnë të zhdukur

    Një tjetër viktimë shqiptare nga sulmi në Mynih, 6 shqiptarë rezultojnë të zhdukur

Numri i viktimave shqiptare nga sulmi në Mynih ka shkuar në katër. Agjencia e lajmeve “Presheva jonë” bën me dije se ka ndërruar jetë një 14-vjeçar nga Lugina e Preshevës

Lexo me Shume

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

    ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

Një shpërthim ka tronditur sot kryeqytetin afgan, Kabul. Si pasojë e një shpërthimi në mes të një marshi protestues kanë humbur jetën 61 persona dhe janë plagosur 207 të tjerë.

Lexo me Shume

Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

    Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

Të shtëna me armë janë shënuar në qendrën tregtare “Olympia-Einkaufszentrum” në Mynih të Gjermanisë. Operacioni policor është në proces, ndërkohë që raportohet për një sulmues dhe evakuimin e zonës, përcjell Blitz.al. Një

Lexo me Shume

Mesdhe, gjenden trupat e 22 refugjatëve të vdekur

    Mesdhe, gjenden trupat e 22 refugjatëve të vdekur

Organizata Mjekët pa Kufi bën me dije se 22 trupa të pajetë janë gjetur në një gomone në Detin Mesdhe, e cila mbante refugjatë. Ata janë gjetur në fund të

Lexo me Shume

Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

    Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

Katër ditë pas tentativës për grusht shteti në Turqi, kryeministri Binali Yildirim ka bërë me dije se numri i të vdekurve është rritur në 232 persona, raporton Blitz.al. Menjëherë pas

Lexo me Shume

10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

    10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

84 persona mbetën të vdekur në tragjedinë e shënuar në Nice, përfshirë 10 fëmijë dhe adoleshentë. 202 njerëz kanë mbetur të plagosur, 52 prej të cilëve cilësohen në “urgjencë absolute”

Lexo me Shume

Medinë, sulmohet Xhamia e Profetit, katër viktima

  Medinë, sulmohet Xhamia e Profetit, katër viktima

Një sulm vetëvrasës është shënuar në një prej vendeve të shenta islamike në qytetin saudit të Medinës. Në deklaratën e

Lexo me Shume

Sulmi me bombë në Bagdad, rritet në 165 numri i viktimave

  Sulmi me bombë në Bagdad, rritet në 165 numri i viktimave

Numri i personave që mbetën të vdekur në sulmin vetëvrasës të së dielës në Bagdad, është rritur në 165 viktima,

Lexo me Shume

Turqi. 239 të plagosur dhe 41 viktima, ndër ta 13 të huaj

  Turqi. 239 të plagosur dhe 41 viktima, ndër ta 13 të huaj

Guvernatori i Stambollit ka bërë me dije rritjen e numrit të viktimave dhe të plagosurve shkaktuar nga sulmi i një

Lexo me Shume

Rusia dhe Gjermania ngushëllojnë Turqinë, Erdogan: Do vazhdojmë të luftojmë propagandën terroriste

  Rusia dhe Gjermania ngushëllojnë Turqinë, Erdogan: Do vazhdojmë të luftojmë propagandën terroriste

Menjëherë pas sulmit të rëndë të shënuar vetëm një ditë më parë në Turqi, mesazhe ngushëllimi janë shprehur nga vende

Lexo me Shume

36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

  36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

Detaje të reja janë bërë publike nga sulmi i shënuar dje në aeroportin “Ataturk” të Turqisë. Deri më tani flitet për

Lexo me Shume

Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

  Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

Një shpërthim bombe në qendër të Stambollit ka shkaktuar të paktën 11 viktima dhe 36 të plagosur, referuar të dhënave

Lexo me Shume

Mali Everest, 3 të vdekur dhe 30 alpinistë të dëmtuar

  Mali Everest, 3 të vdekur dhe 30 alpinistë të dëmtuar

Rreth 30 alpinistë kanë vuajtur si pasojë e ngrirjes apo komplikimeve të tjera gjatë ngjitjes në malin Everest, pas 3

Lexo me Shume

Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

  Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

Rreth 65 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e shpërthimeve të ndodhura në fortesat bregdetare të qeverisë siriane, sipas

Lexo me Shume

Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

  Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mesditën e sotme në Shkopet. Mësohet se një furgon me pasagjerë ka dalë

Lexo me Shume

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

  Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

Njëmbëdhjetë  të vdekur dhe dy të tjerë të humbur është bilanci i aksidentit ajror të shënuar së fundmi në Norvegji. Ekipet

Lexo me Shume

Tragjedia e refugjatëve në Mesdhe, flitet për më shumë se 400 viktima

  Tragjedia e refugjatëve në Mesdhe, flitet për më shumë se 400 viktima

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me tragjedinë e ditëve të fundit, atë të mbytjes së 400 refugjatëve në ujërat

Lexo me Shume

Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

  Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekuadorin, numri i viktimave mësohet të ketë arritur në 272, ndërkohë që numërohen më

Lexo me Shume

Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

  Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

Katër persona të pafajshëm u ekzekutuan gjatë protestës masive të zhvilluar në Shkodër më 2 prill 1991. Pamjet e fiksuara

Lexo me Shume