Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vendimi"

Kosova në Schengen? Të mërkurën pritet vendimi

    Kosova në Schengen? Të mërkurën pritet vendimi

Zyrtarë të Bashkimit Europian kanë bërë të ditur se BE po planifikon që të pranojë në zonën Schengen 127 milionë qytetarë nga Kosova, Turqia, Ukraina dhe Gjeorgjia. Ky vendim i

Lexo me Shume

Krimi në familje, arrest shtëpie për Jurgen Kurtin, burg kunatit të viktimës

    Krimi në familje, arrest shtëpie për Jurgen Kurtin, burg kunatit të viktimës

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë, Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë për dy të dyshuarit e vrasjes së shtetasit 50-vjeçar Artur Kurti. Konkretisht, është vendosur masa e

Lexo me Shume