Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "VENDIM"

Aksidentoi policët në Kamëz, “arrest me burg” për Arnold Kolën

    Aksidentoi policët në Kamëz, “arrest me burg” për Arnold Kolën

Ditën e sotme, Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 22-vjeçarin Arnold Kola, autor i aksidentit të rëndë në Kamëz, ku humbi jetën një punonjës

Lexo me Shume

Blerjet online, ndryshon vendi i shlyerjes së taksës

    Blerjet online, ndryshon vendi i shlyerjes së taksës

Me miratimin e Vendimit të Këshillit të Ministrave për vendosjen e tarifës doganore mbi produktet që blihen online dhe kushtojnë mbi 22 euro, fluks i madh qytetarësh i janë drejtuar

Lexo me Shume

IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

    IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur ta lerë në dorë të organizatave përkatëse pjesëmarrjen e konkurentëve rusë në Lojërat Olimpike 2016 që do të nisin më 5 gusht. Pra skuadrës olimpike

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

    Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

Rusia nuk ka mundur të përmbysë vendimin e CAS që ndalon sportistët rusë të marrin pjesë në Lojërat Olimpike 2016. Komiteti Olimpik Rus dhe 68 atletët rusë u përpoqën të përmbysin

Lexo me Shume

Pallatet tek Diga, Bashkia e Tiranës: Nuk do të ndërtohen, vendim “abuziv” i gjykatës

    Pallatet tek Diga, Bashkia e Tiranës: Nuk do të ndërtohen, vendim “abuziv” i gjykatës

Gjykata Administrative e Apelit ka vendosur t’i japë të drejtë kompanisë “Gener 2” shpk, e cila lejohet të vazhdojë punimet tek liqeni. Sipas këtij vendimi të formës së prerë, thuhet

Lexo me Shume

Deti i Kinës Jugore, Gjykata e Hagës favorizon Filipinet

    Deti i Kinës Jugore, Gjykata e Hagës favorizon Filipinet

Kina ka humbur një çështje të rëndësishme juridike lidhur me të drejtat e saj mbi Detin e Kinës Jugore. Ky vendim do ndikojë drejtpërsëdrejti në kontrollin e saj mbi “ujërat

Lexo me Shume

Bashkia e Tiranës njofton: Vizitat në Kullën e Sahatit do jenë me pagesë

    Bashkia e Tiranës njofton: Vizitat në Kullën e Sahatit do jenë me pagesë

Këshilli Bashkiak ka propozuar që hyrja në Kullën e Sahatit të lejohet kundrejt pagesës, duke qenë se ajo është një ndër simbolet më të rëndësishme dhe identifikuese të Tiranës. Në

Lexo me Shume

Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

    Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe ka rikthyer në detyrë Haki Çakon të akuzuar për “Shpërdorim detyre” lidhur me pajisjen përgjuese. Trupi

Lexo me Shume

Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

  Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të lerë në burg ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ky vendim

Lexo me Shume

Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

  Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë vendosi këtë të enjte dëmshpërblimin me 12 paga të ish-Guvernatorit Ardian Fullani, por rrëzoi

Lexo me Shume

10 arsyet pse nuk duhet të bëni tatuazhe

  10 arsyet pse nuk duhet të bëni tatuazhe

Pavarësisht se shumë njerëz i preferojnë tatuazhet, ka disa rrethana që bëhen shkak për të mos e kryer një veprim

Lexo me Shume

Aksidenti në Kavajë, “arrest me burg” për tre drejtorët e ARRSH-së

  Aksidenti në Kavajë, “arrest me burg” për tre drejtorët e ARRSH-së

Gjykata e Kavajës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për tre drejtorët e Autoritetit Rrugor Shqiptar që u

Lexo me Shume

Liberalizimi i vizave për Kosovën, konferenca nis në orën 15:00

  Liberalizimi i vizave për Kosovën, konferenca nis në orën 15:00

Përmes një komunikate për shtyp, Bashkimi Europian bëri të ditur se në orën 15:00 do të bëhet i ditur vendimi

Lexo me Shume

Shpërdorim detyre, Gjykata liron ish-kreun e Tatimeve të Tiranës

  Shpërdorim detyre, Gjykata liron ish-kreun e Tatimeve të Tiranës

Gjykata e Lartë ka ndryshuar masën e sigurisë të vendosur nga Gjykata e Apelit për Androkli Kokthin, duke e ndryshuar

Lexo me Shume

Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

  Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

Gjatë mbrëmjes së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 shtetasit e akuzuar për rekrutim të

Lexo me Shume

“Mustang”, lirohen prostitutat, lihen në burg tutorët

  “Mustang”, lirohen prostitutat, lihen në burg tutorët

Gjykata ka dhënë sot masat e sigurisë për personat e ndaluar në kuadër të operacionit të koduar “Mustang”. Gjakata vendosi

Lexo me Shume

Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

  Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar lirimin nga detyra si ambasadore të Besiana Kadaresë, vajzës së shkrimtarit Ismail Kadare.

Lexo me Shume