Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vdekje"

Vdes bosi i mafias të “Cosa Nostra”-s, Bernardo Provenzano

    Vdes bosi i mafias të “Cosa Nostra”-s, Bernardo Provenzano

Për vite me radhë i diagnostikuar me kancer,  bosi i mafias italiane të “Cosa Nostras” ka ndërruar jetë në spitalin “San Paolo” të Milanos. 83-vjeçari vuante dënimin prej 11 prillit

Lexo me Shume

Ndërron jetë fotografi i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

    Ndërron jetë fotografi  i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare Bill Cunningham, fotografi i famshëm i stilit të rrugës. Ai konsiderohet si pionier i këtij stili për fotot e realizuara nëpër rrugët e Amerikës

Lexo me Shume

Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

    Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

Analisti, pedagogu dhe gazetari i njohur Agim Nezaj është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë. Lajmi është bërë i ditur në faqen e

Lexo me Shume

Tiranë, gjendet i vdekur inxhinieri anglez

    Tiranë, gjendet i vdekur inxhinieri anglez

Një shtetas anglez është gjetur i vdekur ditën e sotme në një hotel në Tiranë. Lajmi është konfirmuar edhe nga burime të uniformave blu, të cilët mbërritën në vendngjarje menjëherë

Lexo me Shume

Aksident fatal në Velipojë, vdes 24-vjeçari

    Aksident fatal në Velipojë, vdes 24-vjeçari

Në Velipojë një 24-vjeçar i identifikuar, Elsid Leva ka humbur jetën si pasojë e daljes nga rruge me automjetin e tij, nga ku ka rënë në ujrat e hidrovorit në

Lexo me Shume

Autopsia tregon shkakun e vdekjes së Prince

    Autopsia tregon shkakun e vdekjes së Prince

  Vdekja e muzikantit Prince pak ditë më parë ishte e papritur për të gjithë, pasi ai ishte në mes të një turneu botëror. Në fillim u mendua për një

Lexo me Shume

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës

    Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, është ndarë nga jeta arkitekti 68-vjeçar Klement Kolaneci, autor i shumë veprave simbol të Shqipërisë, ndër to Piramida dhe Pallati i Kongreseve. Klement

Lexo me Shume

Aksident tragjik në Fier, humb jetën një person

    Aksident tragjik në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar sot në aksin rrugor Fier-Lushnje, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanal. Si pasojë e

Lexo me Shume

(Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

  (Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

Rasti i vdekjes së një foshnje 21-muajshe si pasojë e dhunës së ushtruar në familje ka bërë bujë në mediat

Lexo me Shume

Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

  Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

Mediat siriane raportuan betejën më të fundit zhvilluar mes militantëve të ISIS dhe forcave ushtrake irakiene në periferi të Aleppos.

Lexo me Shume