Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Vatikan"

Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

    Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

Më 4 shtator, Nënë Tereza do të shenjtërohet në sheshin e Shën Pjetrit. Imzot George Frendo, në Arkidioqeza Metropolitane Tiranë-Durrës, ka zbuluar programin e përgatitur nga Vatikani. Ai tregon fillimisht

Lexo me Shume

Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

    Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

Zyra e Shtypit të Vatikanit ka bërë të ditur se Kisha Katolike është pasuruar me një grup të ri martirësh që me besimin në Zot sfiduan ideologjine komuniste që e

Lexo me Shume

Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

    Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

Papa Françesku mbajti meshën solemne të ditës së Pashkëve dhe dha bekimin“Urbi et Orbi” për të gjithë besimtarët në Bazilikën e Vatikanit. Në ceremoni morën pjesë besimtarë dhe pelegrinë nga

Lexo me Shume