Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "vajza"

Fundjava mes vajzash e Ilva Tares

    Fundjava mes vajzash e  Ilva Tares

Pas një jave të lodhshme pune, fundjavat mbeten aq të dëshiruara për t’u kaluar pranë njerëzve të zemrës. Edhe personazhet e ekranit zgjedhin të kalojnë sa më shumë kohë me

Lexo me Shume

Mëngjeset ndryshe të Sonila Meços

    Mëngjeset ndryshe të Sonila Meços

Moderatorja e njohur Sonila Meço poston shpeshherë momente nga e përditshmja me të voglën e saj, Amaris. Herë duke luajtur me të, duke vizatuar me të bijën, duke kaluar fundjavat

Lexo me Shume

John Legend, një baba i përkushtuar

    John Legend, një baba i përkushtuar

Kur babai yt është John Legend, ninullat janë pjesë e pandashme e jetës tënde. Thjesht pyesni Luna Simone Legend. Në një video të postuar nga bashkëshortja e John Legend, Chrissy

Lexo me Shume

I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

    I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

Policia e Durrësit ka bërë me dije një pengmarrje të shënuar ditën e sotme në Kodër Rrashbull, ku një i sëmurë mendor ka marrë peng kushërirën e tij të mitur.

Lexo me Shume

Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

    Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

Në një postim të fundit, gazetari Bledi Mane kërkon që të largojmë vëmendjen nga djali i ish-guvernatorit të BSH-së apo partnerja e Shkëlzen Berishës dhe të fokusohemi tek abuzuesja e

Lexo me Shume

Diplomati Mal Berisha autoriteteve shqiptare: Shpallni ditë zie, mos prisni të numërohen viktimat!

    Diplomati Mal Berisha autoriteteve shqiptare: Shpallni ditë zie, mos prisni të numërohen viktimat!

Diplomati Mal Berisha kërkon nga Tirana zyrtare që të shpallë edhe ajo ditë zie për viktimat e shënuara në Mynih, ku njëra prej vajzave ishte me origjinë nga Tirana. Teksa

Lexo me Shume

12 rregulla jetike që çdo nënë duhet t’i dijë për mirërritjen e vajzës së saj

    12 rregulla jetike që çdo nënë duhet t’i dijë për mirërritjen e vajzës së saj

Mirërritja e një vajze nuk është diçka e lehtë, sikundër mirërritja e fëmijëve në përgjithësi. Prindërit përpiqen gjithmonë t’i mbrojnë ato, por përpara se ajo të shndërrohet në një adoleshente

Lexo me Shume

Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

    Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar në Shkodër, ku flitet për abuzimin e tre vajzave, 6, 8 dhe 11 vjeç. Në rrëfimet e tyre,

Lexo me Shume

I riu në Afganistan kërcënohet me vdekje sepse mbron të drejtat e femrave

  I riu në Afganistan kërcënohet me vdekje sepse mbron të drejtat e femrave

Një mësues i ri në Afganistan është kërcënuar me vdekje edhe nga të afërm të tij për shkak se ka

Lexo me Shume

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

Vajzat me flokë të gjatë, edhe pse janë tepër të pëlqyeshme dhe të gjithë ua kanë zili flokët, shpesh “vuajnë”

Lexo me Shume